III. ULUSLARARASI GENÇLİK ARAŞTIRMALARI KONGRESİ - NAHÇIVAN

NAHÇIVAN'A GİDİŞ

NAHÇIVAN'A GİDİŞ

Nahçıvan’a Nasıl Gidilir?

 

Nahçıvan’a dört şekilde gitmek mümkündür.

 

1. İstanbul’dan Nahçıvan’a uçuş var ama her gün yok. Özellikle Kongre takvimine uygun  günlerde hiç yok.

 

2. Ankara üzerinden her gün saat 13.10’da Iğdır’a Anadolu Jet  bulunmaktadır. Iğdır’dan iki saatlik bir otobüs seyahati ile Nahçıvan’a varılmaktadır. Yeşil Pasaportu olmayanlar 12 dolar Vize ücreti ödeyeceklerdir.  Önerimiz hep birlikte Ankara’dan 13.10 uçağına binip, aynı anda Iğdır’da olup, tarafımızdan organize edilecek ücretsiz otobüsler ile Nahçıvan’a geçmektir. Bu nedenle bu şekilde gelecek olanların bize bilgi vermeleri önemle rica olunur. 

3.  Bunun dışında erken tarihte veya geç bir tarihte gelecek olanların, Iğdır havaalanından otobüs ile 5 TL karşılığı Iğdır Merkeze gelmeleri gerekecektir. Oradan da 10 TL karşılığı Iğdır Seyahat ile veya 30-40 TL (15-20 Manat) karşılığında dolmuş taksi ile Nahçıvana geçebileceklerdir.

4.  Özel araçlarıyla Iğdır’dan sınırı geçerek Nahçıvan’a gidilebilir (Sınırda aracın özel bir vergisi bulunmaktadır. Ancak benzin ve mazot orada çok ucuz olup, kişisel seyahat daha uygun fiyatla gerçekleşebilir).

 

* 27 Haziran Çarşamba günü saat 13.10 da Ankara uçağıyla saat 14.50 da Iğdır’a gelecek olanların Nahçıvana transferi, Kongre Yönetimi tarafından karşılanacaktır. 

* 27 Haziran günü Otobüs ile 15.00 -16.00 saatleri arasında veya daha geç - erken Iğdır’a varacak olanların da transferleri, önceden tarafımıza bildirmek suretiyle Kongre Yönetimi tarafından karşılanacaktır.

* Dönüş günü 01 Temmuz Pazar günü Nahçıvan'dan Iğdır Havaalanı'na transfer de Kongre Yönetimi tarafından karşılanacaktır. 

* Diğer Günler gelenlerin transfer ücretleri kendilerine aittir.